Zdalne

16. rocznica śmierci Jana Pawła II w „Chemiku”

2 kwietnia obchodzona jest 16. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. W tym dniu, jak co roku, społeczność Zespołu Szkół Chemiczno-Elektronicznych im. Jana Pawła II w Inowrocławiu spotykała się pod tablicą Patrona szkoły, aby uczcić jego pamięć. Niestety pandemia spowodowała, że zajęcia odbywają się zdalnie. W tym trudnym czasie symboliczne wiązanki kwiatów pod tablicą Patrona i w Izbie Pamięci złożyła delegacja, w skład której weszli dyrektor szkoły, przedstawiciel nauczycieli i samorządu uczniowskiego. Przy tej okazji dyrektor szkoły Grażyna Kadłubowska zaapelowała do wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły o duchowe włączenie się w uczczenie pamięci Wielkiego Polaka.

Miłym akcentem tegorocznych obchodów była wizyta pani Danuty Rogóż, która przekazała pamiątki związane ze szkołą po Romanie Andrusieczko, nieżyjącym już nauczycielu z lat pięćdziesiątych XX wieku. Ciekawostką jest fakt, że jego żona, pani Stanisława Andrusieczko utrzymywała kontakt listowny z sekretariatem papieskim w czasie pontyfikatu Jana Pawła II. Na życzenia wysyłane z okazji świąt i rocznic zawsze otrzymywała odpowiedź. Skany tej korespondencji zostały udostępnione szkole do Izby Pamięci.

(2 kwietnia 2021)