Zdalne

Dzień Ziemi w „Chemiku”

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi,  to największe na świecie święto ekologiczne. Obchodzone jest od 1970 r. Od kilku lat w naszej szkole pamiętamy o dacie 22 kwietnia! Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.  Z powodu pandemii, wiele konferencji i akcji towarzyszących Dniu Ziemi odbywa się w świecie wirtualnym. Nasi uczniowie chętnie włączyli się w obchody. Kamila Zdobińska z klasy II ATg, Oliwia Mielcarek i Natalia Pawlak z klasy IIAEp biorą udział w konkursach, przygotowują prezentacje a przy tym poszerzają swoją wiedzę z zakresu ochrony środowiska. Analizują stopień zanieczyszczenia wody, powietrza i gleby. Szukają środków zaradczych. Wiedzą jak istotne jest zastępowanie konwencjonalnych źródeł energii energią odnawialną.

Uczniowie drugich klas liceum o profilu policyjnym postanowili poszukać w swoim otoczeniu dowodów na niszczycielską działalność ludzi przeciwko środowisku. Okazało się, że jest takich mnóstwo. A fotografia kryminalistyczna z miejsc zdarzenia znajduje się poniżej.

Tekst  J. Małetka

Fot. J. Nawrocka, W. Wysocka, K. Grodziska, M. Wiśniewska, K. Cesarz, P. Nawrocka, O. Paszek, K. Ciechanowska