Zdalne

ŚWIATOWY DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Język angielski to dziś bez wątpienia najpopularniejszy i najważniejszy język  w komunikacji międzyludzkiej. Jego rola we współczesnym świecie jest nie do przecenienia. Dlatego też co roku 23 kwietnia obchodzony jest na całym świecie Dzień Języka Angielskiego – święto  ustanowione w 2010 r. z inicjatywy ONZ w celu propagowania historii i bogactwa oraz kultury lingwistycznej języka Szekspira, który właśnie w tym dniu zmarł  i  najprawdopodobniej również w tym dniu się urodził.

Z tej okazji uczniowie z klas nauczanych przez anglistkę – panią mgr Annę Kuss wzięli udział w zorganizowanym przez nią konkursie zatytułowanym „Czym jest dla mnie język angielski?”

Przy wyborze zwycięzców wzięto pod uwagę przede wszystkim oryginalność wypowiedzi i samodzielność wykonania jej tłumaczenia na język angielski, a dopiero w drugiej kolejności poprawność językową tego tłumaczenia i zastosowaną formę graficzną.

Oto najciekawsze, najbardziej oryginalne  odpowiedzi:

I miejsce: Wiktor Morozow II LO p

Angielski jest dla mnie fabułą kiedy w grze nie jest ona podana na tacy. Pokazuje mi historię każdego miecza, młota, maczugi czy topora. Pokazuje mi sekrety wcześniejszych właścicieli lub kowali tych broni zawarte w ich opisach. Angielski jest też dla mnie ukojeniem w muzyce bez której życie nie miałoby smaku.

[English is a story for me when it is not served on a tray in the game. He shows me the history of every sword, hammer, club and axe. He shows me the secrets of the previous owners or blacksmiths of these weapons contained in their descriptions. English is also a relief for me in music, without which life would have no taste.]

II miejsce: Julia Woźniak II b LO g

III miejsce: Martyna Walczak II b LO g

I wyróżnienie: Wiktoria Marnocha II a LO g

II wyróżnienie: Dobrosława Pawłowska II LO p

III wyróżnienie: Klaudia Cesarz II LO p

„ Czym jest dla mnie język angielski?” Jest on częścią mojego życia, ponieważ połowa mojej rodziny mieszka w Anglii. Mimo moich barier językowych staram się je przełamać i zaprzyjaźnić z językiem. Cieszę się, że mogę doskonalić język w szkole i jeszcze bardziej otwierać się na niego.

[What is English to me?

It’s part of my life because half of my family lives in England. Despite my language barrier, I try to overcome it and get friendly with the language.  I’m happy I can improve my language.]

Gratulujemy!