szkolaesport

Dzień Programisty

Dzień Programisty wśród Informatyków z najstarszego rocznika w Chemiku po raz drugi

W poniedziałek 13 września br. świat obchodzi Dzień Programisty. Z tej okazji uczniowie klasy 4TiT technik informatyk/technik teleinformatyk (Arkadiusz Antos, Jakub Oźmina, Wojciech Kosiak, Mateusz Karolczak, Szymon Gralak, Kornel Nowacki, Remigiusz Szałecki, Patryk Szostek) podjęli się wyzwania realizacji projektu programistycznego. Projekt polegał na stworzeniu aplikacji webowej o dowolnej tematyce programistycznej związanej ze wspomnianym świętem. Zawartość witryny jak i skrypt wykonywany po stronie klienta stanowią inicjatywę własną twórców. Projekt realizowany był metodą tekstu przewodniego pod kierunkiem nauczyciela programowania. Praca nad projektem to nie tylko sposób na obchody wspomnianego święta, ale także doskonała okazja do powtórzenia umiejętności praktycznych przed egzaminem potwierdzającym kwalifikację EE.09, czekającym czwartoklasistów w sesji zimowej i przedsmak tego, jak wygląda praca w zawodzie front end developera. Gotowy projekt czwartoklaści zaprezentowali drugoklasistom z klasy 2aIp. Obchody święta zainaugurowała pani Dyrektor Dorota Gliwińska, która towarzyszyła uczniom także podczas ewaluacji uzyskanych efektów.

Tekst: E. Harenda