szkolaesport

Pożegnanie lata 2021

DZIEŃ SPORTU NA „POŻEGNANIE LATA -2021” DLA DZIECI POD PATRONATEM STAROSTY  INOWROCŁAWSKIEGO

Na „Orliku” przy Zespole Szkół Chemiczno-Elektronicznych w Inowrocławiu odbył się Powiatowy Dzień Sportu dla Dzieci Szkół Podstawowych na „Pożegnanie Lata -2021” .  Patronat sprawowała Starosta Inowrocławski Wiesława Pawłowska ,  która otworzyła imprezę i przyglądała  się jak ze sportowymi konkurencjami radzą sobie dzieci. Konkursów było bardzo dużo dzieci brały udział w wielu przygotowanych przez organizatorów konkurencjach sportowych  m.in.: rzut piłką do celu;  slalom z piłką na czas; bramka z punktami, rzut kółkami na pachołki; rzut do kosza; rzut ringiem do celu na słupki, strzały do trzech różnych bramek a także w konkursach strzału z łuku  i w grze „Boccia”. Po udziale w konkurencjach sportowych na boisku piłkarskim rozegrano mecze w kategorii „Żaka” i „Orlika”. Natomiast na zakończenie odbył mecz w piłkę nożną : RodziceDzieci .Oprócz tego na  biorących udział w Powiatowym Dniu Sportu  na „Pożegnanie Lata-2021” czekały dyplomy i wiele nagród rzeczowych, słodki poczęstunek , grill oraz napoje. W imieniu Starosty dyplomy ,nagrody wręczali : Radna Powiatowa - Jolanta Mrówczyńska , Naczelnik Wydziału Edukacji , Sportu i Zdrowia w Starostwie Powiatowym - Beata Kowalska , Dyrektor ZSzCh-E w Inowrocławiu - Dorota Gliwińska oraz Przewodniczący Rady Orlika Andrzej Krokos.

W trakcie trwania imprezy wszyscy biorący w niej udział mieli  do dyspozycji dmuchany zamek ze zjeżdżalnią, przygrywała muzyka ,pogoda dopisała i bardzo duża grupa dzieci wraz z rodzicami, świetnie się bawiła. Była to udana impreza na pożegnanie sezonu letniego -„Lato-2021” a jej uczestnicy wyszli uśmiechnięci i zadowoleni. Bardzo duże podziękowania w imieniu dzieciaków, jak i zebranych rodziców oraz zaproszonych gości należą się przede wszystkim organizatorom za profesjonalne przygotowanie całej imprezy sportowo – rekreacyjnej.

Tekst. Rafał Wolski