szkolaesport

Karol Wojtyła - obrazy pikselem malowane

Karol Wojtyła - obrazy pikselem malowane - III edycja: rozstrzygnięcie konkursu grafiki komputerowej

Dnia 13 października br. Zespół Szkół Chemiczno-Elektronicznych obchodził uroczyście Święto Patrona szkoły – Jana Pawła II. Z tej okazji już po raz trzeci szkoła rozpisała konkurs grafiki komputerowej na najbardziej atrakcyjną grafikę reprezentującą jej Patrona. Konkurs wzorem roku ubiegłego adresowany był do szkół ponadpodstawowych w okolicy. W tegorocznej edycji wystartowało ogółem 50 uczestników. Na ręce organizatorów spłynęło 30 prac konkursowych. Cieszy szczególnie fakt licznego udziału uczniów z innych szkół. Aż 15 uczestników reprezentowało III LO im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu, jedna uczestniczka reprezentowała Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Kościelcu, 7 osób wystartowało w barwach I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, dwoje uczniów reprezentowało Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Inowroclawiu. Pozostali uczniowie to oczywiście społeczność Chemika. Jury w składzie: mgr Lubomira Borowiak, mgr Elżbieta Harenda, inż. Robert Odważny, pod przewodnictwem mgr Doroty Gliwińskiej  – Dyrektor szkoły, postanowiło przyznać pierwsze miejsce: zespołowi w składzie Hanna Sutor i Aleksandra Rydz z klasy 2c w ILO (opiekun Tomasz Kamelski). Drugą lokatę zajęli gospodarze konkursu: zespół Szymon Surdyk i Michał Dalewski z klasy 3aIg ZSCHE (opiekun Elżbieta Harenda). Trzecią nagrodą uhonorowano pracę Wiktorii Gemziak z klasy IIIb w IIILO w Inowrocławiu (opiekun Małgorzata Sieradzka).

Jednocześnie przyznano wyróżnienia: dla Mileny Jastrowskiej z klasy 2b w I LO (opiekun Jerzy Kwiatkowski), Zofii Głowackiej z klasy 1 LO w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Kościelcu (opiekun Wojciech Oleksiak), zespołu złożonego z Patrycji Giermaty i Magdaleny Nowak z klasy 3aIg w ZSChE (opiekun Elżbieta Harenda) oraz zespołu Jakub Szczęsny i Jakub Ostrowski z klasy IIIb w III LO (opiekun Małgorzata Sieradzka). Nagrody wręczył Pan Tadeusz Majewski Wicestarosta Inowrocławski. Prace można podziwiać w Izbie Tradycji poświęconej pamięci Patrona Szkoły oraz podczas nocnego pokazu na froncie szkoły w godzinach od 19.00 do 20.30. Organizatorzy składają gorące podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom.

Tekst: Elżbieta Harenda