szkolaesport

Tydzień Edukacji Globalnej

Tydzień Edukacji Globalnej to coroczna międzynarodowa akcja edukacyjna organizowana w celu zwrócenia uwagi Europejczyków na problemy o charakterze globalnym. To możliwość włączenia się do działania i wspólnego zmieniania świata na lepsze, dlatego nie mogło zabraknąć i naszej młodzieży. Uczennice z klasy III TA pod opieką P. Hofman Brzykcy wzięły udział w 3 dniowych zmaganiach. Nadia Nawrotek, Weronika Blechschmied, Oliwia Mielcarek i Agnieszka Gołdyn w pierwszym dniu festiwalu uczestniczyły w dwóch webinarach: „Spotkanie poświęcone kobietom w naukach ścisłych” oraz „Spotkanie poświecone zmianie klimatu” W kolejnych dwóch dniach dziewczyny wykonywały określone zadania gdzie mogły dzielić się przedstawionymi efektami swojej pracy na Padlecie. Zadania opierały się na uświadomieniu innym, że też mogą działać na rzecz globalnych wyzwań. Uczennice planowały działania, które mogą wprowadzić zmiany w szkole a także szukały szkolnych inspiracji, dzięki temu udało im się przeprowadzić wywiad z prof. Justyną Małetką na temat męskich i kobiecych zawodów oraz przełamywania stereotypów. Uczennicom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i sumienność podczas tegorocznego festiwalu!