szkolaesport

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września, podczas uroczystości, która została poprzedzona mszą świętą w kościele p.w. Opatrzności Bożej w Mątwach, społeczność naszej szkoły uroczyście  rozpoczęła nowy rok szkolny 2018/2019.

Dyrektor szkoły Grażyna Kadłubowska powitała zaproszonych gości: Wicestarostę Powiatu Inowrocławskiego Mirosławę Kucol, Wizytatora Kuratorium Oświaty Sławomira Koniczyńskiego, Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej brygadiera Andrzeja Stachowicza, Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Marcina Ratajczaka, zastępcę dyrektora Zakładu Karnego por. Marka Sobczaka, dyrektora Centrum Kształcenia Praktycznego  Małgorzatę Kowalewską,  dyrektora Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Krystynę Pęczkowską, proboszcza mątewskiej parafii ks. Artura Sreberskiego, przedstawiciela Powiatowej Straży Pożarnej st. kpt. Ireneusza Taraszkę oraz przewodniczącego Rady Rodziców Michała Przepiórkę.

Z życzeniami wielu sukcesów w nadchodzącym roku, dyrektor szkoły zwróciła się do nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły. Szczególnie serdecznie powitani zostali uczniowie, którzy rozpoczynają naukę w sześciu klasach pierwszych. Przedstawiciele pierwszoklasistów złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i otrzymali legitymacje szkolne.

Jak co roku, minutą ciszy uczczono pamięć ofiar września 1939 roku, a delegacja młodzieży udała się z kwiatami i zniczami na pobliski cmentarz parafialny, by oddać hołd poległym w czasie II wojny światowej.

Fot. Andrzej Jaroniewski

PS PWSZ Bezpieczna Szkoła MikroTik Academy CISCO Lokalna Akademia CISCO - IT Essentials Oferta edukacyjna