szkolaesport

Sprzątamy świat

Dzisiaj, już po raz 25. Polska bierze udział w „Sprzątaniu świata”. Tegoroczne hasło to „Akcja segregacja! 2x więcej! 2x czyściej!”. Głównym celem jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. Po raz kolejny młodzież i nauczyciele z "Chemika" przyłączyli się do tej popularnej akcji. Wraz z opiekunami: p. Joanną Saniuk, p. Beatą Szymańską-Nawrocką, p. Justyną Małetką, p. Pauliną Hofman-Brzykcy,  sprzątano teren wokół szkoły, w pobliżu Starostwa Powiatowego oraz nad rzeką Noteć.

Przypominamy, że w naszej szkole nie tylko dzisiaj, ale przez cały czas dbamy o właściwe postępowanie z odpadami segregując je.  To bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody.

W bieżącym roku szkolnym organizatorem akcji byli Justyna Małetka i Andrzej Jaroniewski.

PS PWSZ Bezpieczna Szkoła MikroTik Academy CISCO Lokalna Akademia CISCO - IT Essentials Oferta edukacyjna