szkolaesport

Połamali pióra!

O tym, że polska ortografia nie należy do łatwych, a zmagania z jej pułapkami mogą dostarczyć sporo emocji, przekonali się uczestnicy tegorocznych konkursów ortograficznych. W konkursowe szranki stanęli w październiku br.  uczniowie klas pierwszych i maturalnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Pawła II w Inowrocławiu. Młodszym uczestnikom szkolnego dyktanda patronowały olimpijskie bóstwa, ponieważ dotyczyło mitologii Greków. Ich starszym kolegom przyszło się natomiast zmierzyć z tekstem zawierającym odniesienia do historii i kultury polskiej. Wszystkim biorącym udział w konkursowych zmaganiach życzono doskonałej koncentracji, wykazania się wzorowymi umiejętnościami i ,,połamania piór”.

Herkulesowe zapasy naszych uczniów  z  polską ortografią pozwoliły na wyłonienie zwycięzców, którzy 14 listopada 2018 roku przyjęli gratulacje i dyplomy od wicedyrektor szkoły Ilony Janiak oraz nauczycielek języka polskiego – Sławomiry Zaporskiej - Zaręby i Moniki Adamskiej-   Żurek.

Spośród uczniów klas pierwszych miejsce drugie przyznano   Danielowi Balcerkowi z klasy I TI/TT, trzecie ex aequo zdobyły uczennice: Ilona Pawłowska z klasy I a i Katarzyna Jabłońska z klasy I b liceum. Na wyróżnienie zasłużyła również Gabriela Szczepańska – uczennica z klasy I TA/TE.

Pierwsze miejsce w konkursie dla klas maturalnych zdobył Kacper Nowicki, uczeń klasy IV TA/TE, miejsca drugie i trzecie przyznano kolejno Miłoszowi Cukierskiemu i Natalii Stróżyk (oboje z IV TT).

Konkursy ortograficzne zorganizowała Sławomira Zaporska – Zaręba we współpracy z Moniką Adamską – Żurek. Obie polonistki ufundowały również nagrody książkowe dla zwycięzców.

PS PWSZ Bezpieczna Szkoła MikroTik Academy CISCO Lokalna Akademia CISCO - IT Essentials Oferta edukacyjna