szkolaesport

Turniej Piłki Nożnej z okazji 100-lecia

Turniej Piłki Nożnej z okazji 100-lecia NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI”

Na boisku „Orlik” przy ZSP nr 1 w Inowrocławiu odbył się Turniej Piłki Nożnej z okazji 100-lecia Niepodległości Polski, którego organizatorem było Stowarzyszenie „Fulguris”  i ZSP Nr 1 w Inowrocławiu. Udział w Turnieju wzięło sześć drużyn: Reprezentacja „Orlika” Mątwy - gospodarz, Akademia Piłkarska  Reissa w Inowrocławiu, „Czarni” Wierzchosławice, ”Unia” Gniewkowo, ”Gopło” Kruszwica I, ”Gopło” Kruszwica II. Drużyny zagrały w dwóch grupach po trzy zespoły każdy z każdym. Grano 2 x 10 minut. Turniej sędziowali: Tomasz Wojciechowski i  Kazimierz Syrek z Inowrocławia. Turniej otworzyła Przewodnicząca Zarządu Osiedla Mątwy Irena Białkowska wraz z Prezesem Stowarzyszenia „Fulguris” Grzegorzem Wiśniewskim. Zmagania od samego początku obserwowała  bardzo duża grupa rodziców uczestników rozgrywek sportowych.

A oto wyniki rywalizacji na boisku:

Reprezentacja „Orlika” Mątwy – Gopło Kruszwica I 0-4,  Akademia Piłkarska  Reissa – Gopło Kruszwica II 0-4, Reprezentacja „Orlika” Mątwy – „Unia” Gniewkowo 1-3, Akademia Piłkarska  Reissa  –„Czarni” Wierzchosławice 1-3 , Gopło Kruszwica I - „Unia” Gniewkowo 2-1, Gopło Kruszwica II - „Czarni” Wierzchosławice 5-0. Po grach w grupach drużyny zagrały mecze  finałowe. W meczu o piąte miejsce Akademia Piłkarska  Reissa - Reprezentacja „Orlika” Mątwy 3-1, o trzecie : „Czarni” Wierzchosławice - Unia Gniewkowo 1-4, o pierwsze Gopło Kruszwica II - – Gopło Kruszwica I  1-2.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce - Gopło Kruszwica I,

II miejsce -Gopło Kruszwica II,

III miejsce- Unia Gniewkowo,

IV miejsce-„Czarni” Wierzchosławice

V miejsce -Akademia Piłkarska  Reissa

VI miejsce- Reprezentacja „Orlika” Mątwy

W Turnieju wybrano najlepszego bramkarza, którym został Kacper Kłosowski -„Czarni” Wierzchosławice. Najlepszym strzelcem Turnieju został Mikołaj Stanecki z Gopła Kruszwica I. Rada Orlika przyznała wyróżnienia dla najaktywniejszych uczestników wszystkich zajęć sportowo-rekreacyjnych, jakie odbyły się w tym roku na boisku „Orlik” w Mątwach. Otrzymali je Mateusz Marek z Akademii Piłkarskiej  Reissa, Sebastian Rudy i Janek Kwiatkowski obaj Reprezentacja „Orlika” Mątwy . Wyróżnienia otrzymali też dwaj trenerzy z Akademii Piłkarskiej  Reissa : Dawid Jasiński i Damian Szwandke za popularyzację sportu wśród dzieci i młodzieży w tej dzielnicy naszego miasta. Natomiast  Marcin Wroński i Daniel Sendor  od Rady Orlika otrzymali specjalne statuetki za współpracę i pomoc przy wielu tegorocznych imprezach sportowo-rekreacyjnych.

Wszystkie drużyny otrzymały puchary i dyplomy za zajęte miejsca, a każdy zawodnik tego Turnieju otrzymał z okazji 100-lecia Niepodległości Polski pamiątkowy medal i słodki upominek. Puchary za  miejsca I, II, III ufundowała Pani Poseł Ewa Kozanecka, a okolicznościowe medale Daniel Sendor -Przewodniczący Zarządu Komitetu Miejskiego Prawa i Sprawiedliwości w Inowrocławiu, jednocześnie nowo wybrany Radny Powiatowy. W uroczystości wręczania Pucharów, dyplomów i nagród indywidualnych za rozegrany Turniej udział wzięli: Marcin Wroński Wojewódzki Inspektor ds. ochrony roślin i nasiennictwa z siedzibą w Bydgoszczy, Prezes Stowarzyszenia „Fulguris”- Grzegorz Wiśniewski, Przewodniczący Rady Orlika - Andrzej Krokos, Wiceprzewodniczący Sejmiku kujawsko-pomorskiego – Adam Banaszak, Przewodnicząca Zarządu Osiedla Mątwy Irena Białkowska, członkowie Zarządu Osiedla Mątwy: Marek Karólewski i Jarosław Kuźmiński, Daniel Sedndor- Przewodniczący Zarządu Komitetu Miejskiego Prawa i Sprawiedliwości w Inowrocławiu, jednocześnie nowo wybrany Radny Powiatowy oraz Jolanta Mrówczyńska nowo wybrana Radna Powiatowa. Należy podziękować także rodzicom, którzy zadbali o słodki poczęstunek, napoje i owoce dla wszystkich uczestników zawodów. Dopisała też pogoda i rozegrany Turniej z okazji 100-lecia Niepodległości Polski był bardzo udaną imprezą sportową, z której wszyscy wyjechali bardzo zadowoleni i umówili się na kolejne zawody, ale tym razem już na hali.

Tekst. Marek Wolski Zdjęcia: Grzegorz Wiśniewski

PS PWSZ Bezpieczna Szkoła MikroTik Academy CISCO Lokalna Akademia CISCO - IT Essentials Oferta edukacyjna