szkola

Strażacy z prezentami w szpitalu

W dniu 19 grudnia 2018 roku dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 st. kpt. Ireneusz Taraszka oraz uczniowie klasy trzeciej LO o profilu pożarniczym w ZSP  nr 1 udali się na Oddział Dziecięcy Szpitala Powiatowego im. dr Ludwika Błażka w Inowrocławiu, aby umilić dzieciom przedświąteczny pobyt w lecznicy. Oczywiście goście przynieśli ze sobą wiele prezentów, które wręczyli małym pacjentom. Wizyta miała również aspekt edukacyjny, ponieważ przybliżono dzieciakom podstawowe zasady bezpieczeństwa w przypadku powstania pożaru oraz w czasie zabawy na zamarzniętych akwenach.  Przekazano również informacje o akcji społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”, która zwraca uwagę na sposoby zapobiegania zatrucia czadem.

Na koniec nie obyło się bez życzeń szybkiego powrotu do zdrowia!

Opracował:

st. kpt. Ireneusz Taraszka