szkolabannerkomers

Warsztaty policyjne z autoprezentacji

6 marca, odbyły się zajęcia z autoprezentacji w klasie I b LO o profilu policyjnym. Warsztaty  przeprowadził asp. szt. Izabella Drobniecka i asp. Justyna Piątkowska z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Inicjatorem spotkania był nauczyciel edukacji policyjnej Henryk Domagała. Policjantki podzieliły się swoim doświadczeniem na temat wystąpień publicznych. Wprowadziły młodzież w tajniki etapów przygotowania interesującej i komunikatywnej  wypowiedzi. Trudnym sprawdzianem  były wystąpienia przed kamerą, które następnie szczegółowo analizowano. Była to okazja do nauki panowania nad stresem. Obserwując nagrania uczniowie mieli okazję przekonać się, jak ważne są w takich sytuacjach język i mowa ciała.

Ćwiczenia, w których młodzież wzięła udział przydadzą się nie tylko w życiu prywatnym, ale także  podczas działań promocyjnych na rzecz klasy i szkoły.

Fot. Henryk Domagała