szkolabannerkomers

Warsztaty z robotem

W piątek 8 marca, odbyły się w szkole warsztaty poprowadzone przez przedstawicieli firmy KUKA. Jest to jeden z największych producentów robotów przemysłowych na świecie.

Podczas warsztatów młodzież uczestniczyła w części teoretycznej, podczas której omówiono budowę robotów przemysłowych, ich typy, rodzaje oraz branże, w których roboty znajdują zastosowanie. Prezentacja była bardzo ciekawa, chociażby ze względu na pokaźną ilość materiału filmowego. W części praktycznej można było nauczyć się programowania czynności, które robot powinien wykonać. Najbardziej aktywni uczniowie zostali nagrodzeni - otrzymali małe modele robotów przemysłowych KUKA. Warsztaty z robotem reprezentującym rodzinę "Agilus", najszybszym robotem tego typu na świecie odbyły się po raz pierwszy, ale być może nie ostatni.

Za organizację warsztatów dziękujemy przedstawicielom bydgoskiego oddziału firmy KUKA Łukaszowi Szczepkowskiemu oraz Patrykowi Czarneckiemu.