szkola

Konferencja

Konferencja „Karol Wojtyła jako człowiek, papież i mistyk”

W środę (13 marca), odbyła się konferencja z cyklu spotkań dla młodzieży z regionu, poświęconych patronowi województwa świętemu Janowi Pawłowi II. Organizatorem spotkań jest Urząd Marszałkowski we współpracy z Brodnickim Centrum Caritas. Prelekcję ilustrowaną filmem „Metr od świętości” wygłosił ks. dr hab. Wiesław Kraiński - nauczyciel akademicki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.  Spotkanie zatytułowane „Karol Wojtyła jako człowiek, papież i mistyk” pogłębiło wiedzę uczniów na temat życia  i dzieła patrona województwa oraz szkoły.

Na pamiątkę spotkania, w imieniu marszałka województwa kujawsko-pomorskiego, pan Mariusz Mierczyński przekazał na ręce dyrektor szkoły Grażyny Kadłubowskiej kopię obrazu z sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Portret Jana Pawła II wyeksponowany zostanie w szkolnej Izbie Patrona.

Fot. E. Gajewski