szkola

Drzwi otwarte w ZSP nr 1

W sobotę 6 kwietnia, do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Pawła II w Inowrocławiu zawitali uczniowie klas kończących szkoły podstawowe i gimnazja. W najbliższych miesiącach będą podejmowali ważną decyzję. Muszą wybrać  szkołę, w której będą kontynuować naukę. W tym roku, ZSP nr 1 proponuje naukę na podbudowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum w klasach technikum w zawodach: technik teleinformatyk, informatyk, elektronik i analityk. W liceum ogólnokształcącym można wybrać kształcenie w klasach mundurowych o profilu policyjnym lub pożarniczym.

Podczas „drzwi otwartych” gimnazjaliści i ich rodzice mogli uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące rekrutacji do klas pierwszych. Przygotowano dla nich prezentacje oferowanych kierunków, a także pokazy w laboratoriach i pracowniach. Można było przekonać się jakie możliwości daje ciekły azot, czym jest bariera laserowa, lampa plazmowa, na czym polega praca drukarki 3D, przeprowadzić badania  daktyloskopijne lub zapoznać się z rodzajami broni pneumatycznej. To wszystko pod okiem przyszłych nauczycieli i starszych koleżanek i kolegów.

Powodzeniem cieszyły się liczne konkursy.

Fani gier komputerowym wzięli udział w Turnieju E-Sportowym. Odbyły się  m.in. rozgrywek League of Legends, FIFA 19  i CS:GO.

Z kolei informatycy zaprosili swoich młodszych kolegów do zmagań z algorytmiką i ogólną wiedzą informatyczną w ramach konkursu Szeryf kodowania. Zadania dotyczyły grafiki, systemów operacyjnych, licencji, poszczególnych algorytmów itp. Młodzi chemicy mogli sprawdzić się w quizach chemicznych. Nagrody dla zwycięzców, które zostały ufundowane przez sponsorów, Radę Rodziców ZSP nr 1, oraz gadżety promocyjne Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu wręczyła dyrektor szkoły Grażyna Kadłubowska.

Wszystkim kandydatom dziękujemy za odwiedziny. A tych, którzy nie są jeszcze zdecydowani zapraszamy do zapoznania się z ofertą na rok szkolny 2019/2020 na stronie internetowej http://zsp1ino.pl lub na facebooku. Tam można znaleźć szczegóły na temat proponowanych kierunków kształcenia. ZAPRASZAMY – DOŁĄCZ DO NAS!

Fot. Tomasz Olejniczak i Patrycja Ciejek