szkolabanner

Laureatki konkursu na 100-lecie Policji

Odbył się konkurs z okazji stulecia policji 1919-2019 zorganizowany przez Komendaę Powiatową Policji i Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu. W teście z wiedzy o historii Policji zmierzyło się pięć drużyn szkół ponadgimnazjalnych powiatu inowrocławskiego.

Konkurs był doskonałą okazją, by uczniowie i nauczyciele mogli obejrzeć niepowtarzalną wystawę sprzętu, publikacji, umundurowania, fotografii i osobistych pamiątek policjantów, które „mówią” o historii tej służby. Ponadto była też okazja do wysłuchania prezentacji przygotowanej przez Pana Grzegorza Roczka. Tematyka nawiązywała do historii Policji na tle historii Polski. Drużynowo można było uzyskać maksymalnie 60 punktów.

Najlepsi, z ilością 52 punktów były uczennice z klasy policyjnej w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych nr 1 w Inowrocławiu: Ilona Pawłowska, Karolina Kwiatkowska, Wiktoria Kubiak. Do konkursu przygotowywał ich nauczyciel edukacji policyjnej Henryk Domagała.

Okolicznościowe puchary, nagrody oraz dyplomy wręczył uczniom Komendant Powiatowy Policji, Wicestarosta Inowrocławski, przedstawiciel KWP Bydgoszcz, Naczelnik Wydziału Edukacji, Sportu i Zdrowia oraz członkowie komisji. Nagrodami były tablety, radioodtwarzacze, torby sportowe, zestawy oświetleniowe do rowerów, bidony oraz maskotki polfinki. Zostały one ufundowane przez organizatorów konkursu. Celem inicjatywy było uczczenie tej szczególnej rocznicy oraz zainteresowanie młodego pokolenia historią powstania i działalnością Policji, podnoszenie świadomości o zadaniach jakie realizuje ta formacja mundurowa na rzecz społeczeństwa, i zainteresowanie młodzieży służbą w Policji.