szkolabanner

Szeryf Kodowania

Konkurs o tytuł Szeryfa Kodowania rozstrzygnięty

W czasie Drzwi Otwartych w ZSP nr 1 w Inowrocławiu, dnia 6 kwietnia br. informatycy zaprosili swoich młodszych kolegów do zmagań z algorytmiką i ogólną wiedzą informatyczną w ramach konkursu Szeryf Kodowania. Zadania dotyczyły grafiki, systemów operacyjnych, licencji, poszczególnych algorytmów, schematów blokowych, iteracji oraz instrukcji warunkowych w programowaniu. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem zwiedzających szkołę gimnazjalistów i ósmoklasistów. Zwycięzcą pojedynku okazał się Rafał Noga z Gimnazjum nr 3. Drugie miejsce na podium zajął Wiktor Gabryszak ze Szkoły Podstawowej w Strzelnie. Na podium znalazł się także Łukasz Budny ze Szkoły Podstawowej nr 14. Dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu oraz organizatorów wręczyła Pani Dyrektor Grażyna Kadłubowska. Do gratulacji przyłączają się pomysłodawcy i organizatorzy konkursu: nauczyciele p. Remigiusz Prątnicki i p. Elżbieta Harenda oraz uczniowie klasy 3TI: Sławomir Chojnacki, Szymon Janiak, Mateusz Pijanowski, Dawid Szulc, Oskar Mordacz, Norbert Domański, Kamil Czerniak i Kamil Wojciechowski. Dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz uczniowie serdecznie zapraszają zwycięzców konkursu oraz wszystkich uczestników zmagań konkursowych do wzięcia udziału w rekrutacji do naszej szkoły.

Tekst: Elżbieta Harenda