szkolabanner

Komers w ZSP nr 1

23 maja absolwenci klas maturalnych odebrali świadectwa ukończenia szkoły. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji, Sportu i Zdrowia Starostwa Powiatowego Agnieszka Krysiak, Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego por. Wojciech Miller, Zastępca Dyrektora Centrum Kształcenia Praktycznego Marian Lewandowski, prezydent Rotary Club Inowrocław Janusz Niewiadomski, przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej st. kapitan Ireneusz Taraszka, przedstawiciele Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji st. sierż. Michał Parzyszek i asp. Justyna Piątkowska, przewodniczący Rady Rodziców Michał Przepiórka i członek RR Magdalena Łątkowska.

Absolwenci z najwyższymi wynikami w nauce, utalentowani sportowcy, oraz ci, którzy łączyli naukę z działalnością społeczną otrzymali nagrody książkowe i gorące brawa. Rodzicom wyróżnionych uczniów wręczono listy gratulacyjne. Za wyniki w nauce Rada Rodziców ufundowała pięć stypendiów. Dyrektor szkoły Grażyna Kadłubowska  podkreśliła wkład pracy tych spośród 29. absolwentów liceum i 71. technikum, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce:

1. Justyna Graniczna                kl. III LO        (średnia 5,42)

dwukrotna stypendystka Prezesa Rady Ministrów

2.  Julia Jabłońska                    kl. IV Technikum Analityczne     (5,33)

tegoroczna stypendystka Prezesa Rady Ministrów, dwukrotna stypendystka „Prymusa Zawodu Kujaw i Pomorza”, dwukrotna laureatka Konkursu Chemicznego „WYGRAJ INDEKS”, finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. Ignacego Łukaszewicza

3. Natalia Stróżyk                   kl. IV Technikum Teleinformatyczne         (5,09)

dwukrotna stypendystka „Prymusa Zawodu Kujaw i Pomorza”

4.  Mateusz Bednarek              kl. III LO     (4,89)

reprezentował szkołę w Wojewódzkim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych w latach 2017-2019

5. Jagoda Kopińska               kl. III LO     (4,84)

6. Karolina Głowacka            kl. IV Technikum Analityczne    (4,81)

stypendystka „Prymusa Zawodu Kujaw i Pomorza”, laureatka Wojewódzkiego Konkursu  „Bezpieczeństwo ekologiczne gminy”

7. Miłosz Cukierski                kl. IV TT    (4,63)

8. Anna Kwiatkowska            kl. IV Technikum Analityczne     (4,52)

9. Anita Książek                    kl. III LO    (4,47)

10. Dariusz Ilecki                    kl. IV Technikum Teleinformatyczne        (4,47)

stypendysta „Prymusa Zawodu Kujaw i Pomorza”

11. Jan Czarniak                  kl. IV Technikum Teleinformatyczne       4,44

reprezentował szkołę w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy Elektrycznej
i Elektronicznej EUROELEKTRA  w roku szkolnym 2018/2019

Wielu tegorocznych absolwentów może pochwalić się sukcesami w różnych dziedzinach wiedzy:

1. Jakub Wiśniewski kl. IV Technikum Analityczne  - dwukrotny laureat Konkursu Chemicznego „WYGRAJ INDEKS”, stypendysta „Prymusa Zawodu Kujaw i Pomorza”,

2. Damian Pajurski z kl. III LO – tegoroczny laureat I miejsca Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej na etapie wojewódzkim, zakwalifikował się do finału krajowego i będzie reprezentował województwo kujawsko-pomorskie,

3. Agata Piotrowska, Marcin Duch i Kacper Woźnica z kl. III LO  są laureatami Ogólnopolskiego Konkursu „Policjanci w służbie historii” w roku szkolnym 2016/2017, w nagrodę odbyli tygodniową podróż na Białoruś i Ukrainę,

4. Daniel Hetmaniak z kl. IV Technikum Elektronicznego - dwukrotnie  reprezentował szkołę w etapach okręgowych Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA, w bieżącym roku szkolnym zakwalifikował się również do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Technicznej,

5. Mikołaj Nowak i Oskar Przybylski z kl. IV Technikum Elektronicznego  reprezentowali szkołę w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA w roku szkolnym 2017/2018, a w roku bieżącym  Aleksander Wojciechowski, Mikołaj Mrukowski i Bartosz Zdziarski z kl. IV Technikum Teleinformatycznego,

6. Damian Pajurski, Paweł Kłos, Hubert Nawrocki i Jakub Uszko z kl. III LO w bieżącym roku szkolnym celująco zdali egzamin Państwowego Szkolenia Strażaków Ratowników OSP i  tym samym uzyskali uprawnienia do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych na poziomie Ochotniczych Straży Pożarnych,

7. Damian Pajurski, Bartłomiej Mróz, Jakub Uszko, Maciej Stachaczek i Marcin Duch z kl. III LO reprezentowali szkołę w Wojewódzkim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych w latach 2017-2019.

Wyróżniono również zaangażowanych w życie sportowe szkoły i osiągających szczególne wyniki na szczeblu powiatu i województwa.

- Krzysztof Karczewski i Sebastian Matuszak kl. III LO – I miejsce w powiecie inowrocławskim w sztafetowych biegach przełajowych i drużynowych biegach przełajowych w roku szkolnym 2018/2019 i III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województwa w  Biegach Przełajowych w roku szkolnym 2017/2018, a V miejsce w roku szkolnym 2018/2019.

- Magdalena Dobrychłop kl. IV Technikum Analityczne  - II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w skoku w dal w roku szkolnym 2017/2018.

- Jakub Uszko kl. III LO – I miejsce w Halowych Mistrzostwach Powiatu
w „5” piłkarskich chłopców w roku szkolnym 2017/2018

Uhonorowano również absolwentów, którzy wyróżnili się działalnością na rzecz szkoły i środowiska: Martę Poturalską, Dominikę Maciejewską, Wiktorię Głowalę, Annę Skuratowicz, Justynę Graniczną, Agatę Piotrowską, Dominikę Domańską, Mateusza Butryna, Szymona Męcikalskiego i Bartosza Gralaka.

Skończył się kolejny etap w życiu młodych ludzi. Otwierają się nowe perspektywy i szukanie dla siebie miejsca w społeczeństwie. Każde pokolenie ma swój czas!

Powodzenia!

Fot. Andrzej Jaroniewski