szkolabanner

Festiwalu Nauki w WSG - Informatycy

Informatycy z Chemika na Festiwalu Nauki w WSG

Dnia 24 maja br. na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych w Wyższej Szkole Gospodarki w Inowrocławiu dorocznym zwyczajem odbył się Festiwal Nauki adresowany do młodych odkrywców spragnionych nowych doświadczeń w różnych dyscyplinach nauki. Tegoroczny Festiwal odbył się w wyjątkowym bo jubileuszowym (dziesiątym) wydaniu pod hasłem „Złap bakcyla nauki”. Uczniowie klasy 1 technik informatyk/technik teleinformatyk: Szymon Gralak, Mateusz Karolczak i Wojciech Kosiak wraz z opiekunem p. Elżbietą Harenda przybliżyli uczestnikom festiwalu tajniki tworzenia animacji typu HERO IMAGE z przeznaczeniem dla stron WWW. Zaproponowane animacje to techniki webowe stosowane na FRONT-ENDZIE.

Warsztaty zorganizowane przez Chemika cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród zwiedzających. Uczestnicy mogli poznać między innymi animowane obiekty grafiki wektorowej tzw. SVG oraz tranzycje i transformacje, a także dowiedzieć się jak modyfikować w zależności od potrzeb webmastera daną animację służącą za baner reklamowy na stronie WWW. Do udziału w tegorocznym Festiwalu Nauki ekipę informatyków z Chemika namówiła Pani Dyrektor Grażyna Kadłubowska. Informatycy dziękują organizatorom oraz uczestnikom festiwalu i zapraszają młodzież ostatnich klas gimnazjów oraz szkół podstawowych do wzięcia udziału w rekrutacji do ZSP nr 1 w Inowrocławiu.

Tekst: Elżbieta Harenda