szkola

Festyn w Mątwach

Dnia 31 maja w godzinach popołudniowych na boisku "Orlik" w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Pawła II odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem: "Bo Ziemia to wyspa zielona wśród innych dalekich planet, to dom ludzi i zwierząt, więc musi być bardzo zadbany".

Organizatorami tej plenerowej zabawy rodziców z dziećmi był Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień - świetlice socjoterapeutyczne i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Pawła II. Imprezę rozpoczął wywiad dzieci ze świetlic z Ziemią, następnie wszyscy odśpiewali piosenkę "Ziemia-zielona wyspa" i obejrzeli pokaz musztry w wykonaniu dziewcząt z klasy policyjnej ZSP nr 1.

Dalej to już czas na zabawy min. wykonywanie z ekologicznych materiałów różnego rodzaju użytkowych rzeczy np. wazonika....,wspólne sadzenie kwiatków, budowanie karmników i różnego rodzaju zabawy sportowe ale również taneczne. Można było też stanąć w kolejce do inowrocławskiego artysty po swoją karykaturę, czy pozować do zdjęcia uzupełniając planszę z ekologicznym rysunkiem. Pod koniec festynu przedstawiciele świetlic i szkoły wspólnie na terenie przed szkołą posadzili drzewko, które niech rośnie i będzie symbolem troski młodego pokolenia o naszą planetę.