szkolabanner

Laureaci Szkolnego Konkursu Chemicznego

27 maja odbył się szkolny konkurs chemiczny, w którym udział wzięło 15 uczniów z klas analitycznych. Młodzi chemicy mieli do rozwiązania 10 zadań zamkniętych opartych na obliczeniach chemicznych, prawidłowym zapisie równań reakcji chemicznych. Nie zabrakło zagadnień dotyczących budowy atomu czy projektowania doświadczeń. Zwycięzcą został Krystian Niewiadomski z klasy III TA. Na drugiej pozycji uplasowała się Anna Graniczna z klasy II TA natomiast miejsce III zajęła Anna Kaźmierska z klasy III TA.  Wyłoniona trojka najlepszych została nagrodzona dyplomami i drobnym sprzętem elektronicznym. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

Tekst: Paulina Hofman-Brzykcy