szkolabanner

Zakończenie roku szkolnego w ZSP nr 1

19 czerwca, społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Pawła II w Inowrocławiu podsumowała rok szkolny. Na uroczystość zakończenia roku przybyli zaproszeni goście m.in.: Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Marcin Ratajczak, Zastępca Komendanta Powiatowej Państwowej  Straży Pożarnej st. brygadier Tomasz Kruczyński, przedstawiciel Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej st. kapitan Ireneusz Taraszka, Dyrektor Zakładu Karnego ppłk Magdalena Zwierzychowska, Dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego Małgorzata Kowalewska, Prezes PLAST-MAR Marek Margielewski, przedstawicielka  Rady Rodziców Magdalena Łątkowska.

Dyrektor szkoły Grażyna Kadłubowska zaznaczyła, że w bieżącym roku w sposób szczególny świętowaliśmy obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Młodzież uczestniczyła w wielu przedsięwzięciach,  z zaangażowaniem biorąc udział w kampaniach społecznych. Szkoła utrzymuje wysoką formę, gdyż Technikum zajęło 181. miejsce w kraju, 9. w województwie i 1. w powiecie w ogólnopolskim rankingu oraz tytuł Srebrnej Szkoły.

Gratulacje odebrali uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce:

Norbert Domański kl. III Technikum Informatyczne                    śr. 5,54

Kamil Jóśkiewicz kl. III Technikum Teleinformatyczne                 śr. 5,50

Ilona Pawłowska kl. Ia LO                                                        śr. 5,41

Anna Graniczna kl. I Technikum Analityczne                              śr. 5,40

Wiktoria Kubiak kl. II LO                                                         śr. 5,36

Szymon Janiak kl. III Technikum Informatyczne                        śr. 5,36

Karolina Kowalska kl. III TT                                                     śr. 5,31

Paweł Rzeźnik kl. III Technikum Informatyczne                         śr. 5,29

Szymon Niedźwiecki kl. III Technikum Teleinformatyczne           śr. 5,21

Adam Tylkowski kl. III Technikum Informatyczne                      śr. 5,07

Małgorzata Wawrzyniak kl. II Technikum Analityczne                 śr. 5,07

Wiktoria Nitkowska kl. Ia LO                                                   śr. 5,00

Paweł Barański kl. IIa. Technikum Informatyczne                      śr. 4,94

Weronika Wikarska kl. IIb Technikum Informatyczne                 śr. 4,89

Anna Kaźmierska kl. III Technikum Analityczne                        śr. 4,85

Krystian Niewiadomski kl. III Technikum Analityczne                 śr. 4,85

Wiktor Bachan kl. IIb Technikum Informatyczne                       śr. 4,83

Wojciech Surdyk kl. Ia Technikum Informatyczne                     śr. 4,81

Katarzyna Drzewiecka kl. II Technikum Analityczne                  śr. 4,80

Gabriela Szczepańska kl. I Technikum Analityczne                    śr. 4,79

Jacek Kilich kl. III Technikum Informatyczne                           śr. 4,79

Dawid Szulc kl. III Technikum Informatyczne                           śr. 4,79

Piotr Wajer kl. III Technikum Informatyczne                            śr. 4,79

Mateusz Wątroba kl. IIa Technikum Informatyczne                   śr. 4,78

Michał Zdziarski kl. Ib Technikum Informatyczne                     śr. 4,76

Sukcesy naukowe:

1/ Joanna Lewandowska i Paulina Siedlińska uczennice kl. III Technik Analityk  oraz Anna Graniczna kl. II Technik Analityk  zostały finalistami etapu centralnego XLV Olimpiady Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie.

2/ Damian Pajurski uczeń kl. III LO zajął I miejsce w etapie wojewódzkim XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

3/ Katarzyna Wawrzyniak została laureatką II miejsca Wojewódzkiego konkursu pn. „Bezpieczeństwo ekologiczne gminy” organizowanego przez Wyższą Szkołę Zarządzania Środowiskiem w Tucholi i stowarzyszenie SALUTARIS.

Sukcesy sportowe:

- Kamil Jóśkiewicz kl. III Technik Teleinformatyk, Jakub Ostrowicki kl. II Technik Teleinformatyk, Michał Przybylski kl. Ia Technik Informatyk, Michał Murawiak, Hubert Tomaszewski  kl. IIa Technik Informatyk, Mikołaj Modrzyński kl. IIb Technik Informatyk, Dawid Płoszyński kl. III Technik Informatyk zajęli I miejsce w eliminacjach do etapu centralnego w Mistrzostwach Polski Szkół w E-sporcie. V-VIII miejsce w Polsce oraz zdobyli wicemistrzostwo w Lidze Miast.

- V miejsce w finale wojewódzkim Kujawsko-Pomorskiej Licealiady w Drużynowych Biegach Przełajowych zajęli Miłosz Świątkowski kl. Ib LO, Sebastian Matuszak, Krzysztof Karczewski kl. III LO, Kamil Najdowski kl. Ib Technik Informatyk, Mikołaj Prątnicki kl. II Technik Teleinformatyk, Jakub Jaszcz kl. III Technik Elektronik, Adam Mrówczyński kl. III Technik Teleinformatyk, Adam Tylkowski kl. III Technik Informatyk.

Najlepsi uczniowie są stypendystami Prezesa Rady Ministrów,  Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego „Prymus Pomorza i Kujaw”, natomiast stypendium „Prymus Zawodu Pomorza i Kujaw” otrzymało aż 8 uczniów klas technikum. Od lat stypendia funduje Rotary Club w Inowrocławiu. Rada Rodziców ze swoich funduszy postanowiła również uhonorować uczniów, którzy w tym roku szkolnym uzyskali najwyższe wyniki w nauce. Przyznano 20 takich stypendiów, w tym 6 dla tegorocznych absolwentów.

Po odebraniu nagród i świadectw nadszedł czas na zasłużone wakacje!

Fot.  Andrzej Jaroniewski