szkolabanner

„Turnieje Piłki Nożnej - Łączy Nas Piłka”

Na boisku „Orlik” przy ZSP nr 1 w Inowrocławiu odbyły się Turnieje Piłki Nożnej „Łączy Nas Piłka” będące podsumowaniem sportowego roku szkolnego 2018/2019 na Orliku oraz przywitaniem wakacji „Lato - 2019”. W pierwszym Turnieju w sobotę 29.06.2019 roku rocznik 2009 i młodsi zagrały cztery drużyny: Orlik Mątwy /gospodarz i organizator/, SP Nr 1 Gniewkowo, Orlik Kruszwica oraz Błękitni Inowrocław. Drużyny zagrały każdy z każdym 2 x 10 minut. Turniej sędziował Kazimierz Syrek z Inowrocławia. Turniej otworzył Członek Zarządu Rady Powiatu Włodzimierz Figas. Zmagania obserwowała  bardzo duża grupa rodziców uczestników rozgrywek sportowych. Obecni byli również: Dyrektor ZSP nr 1  Grażyna Kadłubowska . Przewodnicząca Zarządu Osiedla Mątwy Agata Kuczyńska, Prezes Andrzej Woś MKP „Noteć” Inowrocław, Prezes Jacek Sobczak „Błękitni” Inowrocław, Przewodniczący Rady Orlika Andrzej Krokos. Po rozegranych spotkaniach klasyfikacja końcowa: I miejsce - SP Nr 1 Gniewkowo, II miejsce - Orlik Kruszwica, III miejsce - Orlik Mątwy, a IV miejsce Błękitni Inowrocław. W Turnieju wybrano najlepszego bramkarza, którym został Filip Makowiecki z Błękitni Inowrocław. Najlepszym strzelcem Turnieju został Wojciech Baranowski z SP Nr  1 Gniewkowo. Wszystkie drużyny uczestniczące w Turnieju Piłki Nożnej „Łączy Nas Piłka” otrzymały Puchary, dyplomy oraz słodki upominek. Każdemu zawodnikowi wręczono pamiątkowy medal. Natomiast najlepszemu bramkarzowi i strzelcowi zostały wręczone pamiątkowe statuetki. W dekoracji uczestników rozgrywek uczestniczyli: Członek Zarządu Rady Powiatu oraz Dyrektor ZSP nr 1  Grażyna Kadłubowska.

Specjalne podziękowanie należy się rodzicom, którzy zadbali o słodki poczęstunek, napoje i owoce dla wszystkich uczestników zawodów. Dopisała też pogoda i rozegrany Turniej podsumowujący rok szkolny 2018/2019, będący zarazem powitaniem wakacji „Lato-2019” był bardzo udaną imprezą sportową. Wszyscy wyjechali bardzo zadowoleni i umówili się na kolejne zawody podczas rozpoczętych wakacji.

W drugim Turnieju w niedzielę 30.06.2019 roku zagrały trzy drużyny: Orlik Mątwy /gospodarz/, „Cuiavia” Inowrocław oraz Orlik Racice. Organizatorem było Stowarzyszenie „Fulguris” i ZSP Nr 1 w Inowrocławiu. Drużyny zagrały każdy z każdym 2 x 15 minut. Turniej sędziował: Kazimierz Syrek z Inowrocławia. Po rozegranych spotkaniach klasyfikacja końcowa: I miejsce - „Cuiavia” Inowrocław, II miejsce - Orlik Mątwy, III – miejsce Orlik Racice. Wszystkie drużyny uczestniczące w Turnieju Piłki Nożnej „Łączy Na Piłka” otrzymały Puchary  i dyplomy, słodki upominek a każdemu zawodnikowi wręczono pamiątkowy medal. Wyróżniono najlepszego bramkarza Fabiana Maturskiego - Orlik Racice i strzelca Bartosza Zarembskiego - „Cuiavia” Inowrocław. Obaj otrzymali pamiątkowe statuetki.

Tekst: Marek Wolski