szkolabanner

Nagroda dla uczniów z klasy policyjnej

Do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Pawła II wpłynęła informacja o nagrodzeniu uczniów zaangażowanych w realizację projektu w ramach konkursu „Policjanci w służbie historii”. Cykliczny konkurs jest adresowany do uczniów policyjnych klas mundurowych w ramach współpracy Instytutu Pamięci Narodowej z Komendą Główną Policji. Jego celem jest zainteresowanie młodzieży najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczpospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę Państwa Polskiego.

W ramach zadań konkursowych uczniowie odkrywali miejsca pamięci związane z historią policji oraz sylwetki policjantów, których postawa może być wzorem służby Polsce i Polakom. Istotne było również popularyzowanie zdobytej wiedzy. Do konkursu zostały zgłoszone 102 zespoły z całego kraju, które uczestniczyły w przygotowanych przez jednostki terenowe IPN warsztatach kształtujących umiejętności przydatne w wykonaniu zadań konkursowych.

Zespól pracujący pod kierunkiem nauczyciela edukacji policyjnej Henryka Domagały został laureatem nagrody II stopnia i weźmie udział  w specjalnie przygotowanym dwudniowym programie w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Nagrodzeni uczniowie są już absolwentami liceum ogólnokształcącego o profilu policyjnym w ZSP nr 1: kadet Anita Książek, Marta Grobelka i Kacper Woźnica.

Gratulacje!