szkolabanner

Konkurs

Karol Wojtyła - obrazy pikselem malowane: konkurs dla uczniów Chemika i nie tylko

Październik jest miesiącem szczególnym dla społeczności Zespołu Szkół Chemiczno-Elektronicznych w Inowrocławiu, bowiem właśnie w tym miesiącu, a dokładnie 16.10.  szkoła uroczyście celebruje Święto Patrona: Jana Pawła II. Warto już teraz pomyśleć o uroczystej oprawie tego szczególnego dnia. Z racji, iż spora rzesza młodzieży kształci się w zawodzie technik informatyk zapewne idea opracowania cyfrowego wizerunku Jana Pawła II z wykorzystaniem aplikacji do grafiki rastrowej lub wektorowej, nie przejdzie bez echa. Hasło konkursu Karol Wojtyła - obrazy pikselem malowane zachęca do twórczego podejścia nie tylko na niwie umiejętności graficznych. Zadaniem uczestnika konkursu jest nadesłanie/dostarczenie obrazu (w postaci elektronicznej i analogowej) do dnia 10 października br. Jury konkursu, któremu będzie przewodniczyć Pani Dyrektor mgr Grażyna Kadłubowska wybierze i nagrodzi najlepsze prace. Chętni mogą zgłaszać swój akces u pomysłodawcy konkursu pani Elżbiety Harendy oraz u pana Jana Kowalskiego do 16 września br. Zapisy już trwają. Wręczenie cennych nagród zwycięzcom 16 października 2019. W konkursie może wziąć udział każdy uczeń szkoły, a także młodzież innych szkół średnich z miasta i regionu. Idea konkursu, jaką jest upamiętnienie Patrona szkoły jest wielowymiarowa i skierowana do całej społeczności uczniowskiej. Każde zgłoszenie w konkursie będzie swoistym sposobem uczczenia pamięci Jana Pawła II.

Tekst: Elżbieta Harenda