informatyk-esportteleinfinforanalitelektrpolicpozarspr

EKSPERCI W ZSCHE

Pod koniec 2021 roku w naszej szkole odbył się cykl spotkań uczniów wraz z przedstawicielem Fundacji Ekspert Kujawy. Udział w nich wzięły klasy: 3bIg, 4TAE oraz 4TIT podczas lekcji Działalności Gospodarczej w branżach: informatycznej, chemicznej i teleinformatycznej.

Tematyka spotkań obejmowała zagadnienia poszukiwania pracy, a także udziału młodych ludzi w kursach podnoszących kwalifikacje w danym zawodzie. Pani Magdalena Stefańska z Fundacji Ekspert Kujawy w bardzo interesujący sposób omówiła uczniom powyższe zagadnienia oraz przedstawiła szeroką ofertę szkoleń organizowanych przez tę Fundację. Młodzież wykazała ogromne zainteresowanie szkoleniami w obrębie własnych zawodów, ale i nie tylko. Cieszymy się, że nasza szkoła nawiązała, dzięki tej serii spotkań, współpracę z Fundacją Ekspert Kujawy. Już dziś czekamy na kolejne spotkania, które pomogą uczniom odnaleźć się na rynku pracy. Opiekunem oraz pomysłodawczynią całej akcji była Pani Aneta Szymańska – nauczyciel podstaw przedsiębiorczości oraz przedmiotów zawodowych z zakresu podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej.

Tekst: Aneta Szymańska
Zdjęcia: Dawid Kubiak (3BIg), Mateusz Brzeziński (4TIT)