informatyk-esportteleinfinforanalitelektrpolicpozarspr

ŚWIATOWY DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Język angielski to dziś bez wątpienia najpopularniejszy i najważniejszy język  w komunikacji międzynarodowej. Jego rola we współczesnym świecie jest nie do przecenienia. Dlatego też co roku 23 kwietnia obchodzony jest na całym świecie Dzień Języka Angielskiego – święto  ustanowione w 2010 r. z inicjatywy ONZ w celu propagowania historii i bogactwa oraz kultury lingwistycznej języka Szekspira, który właśnie w tym dniu zmarł  i  najprawdopodobniej również w tym dniu się urodził.

Z tej okazji uczniowie z klas nauczanych przez anglistkę – paniąAnnę Kuss wzięli udział w projekcie językowym, którego celem było promowanie nauki języka angielskiego. Musieli stworzyć plakat w wersji tradycyjnej lub komputerowej, mający zachęcić i zmotywować odbiorców przekazu do nauki tego języka.

Najciekawsze prace stworzyli:

1. Natalia Wrzesińska III LOp;
  2. Ex equo:

Juliusz Męclewski III Tp;

Alicja Konieczna IIa LOp;

3. Bartłomiej Kosmecki IIa LOp;

Na wyróżnienie zasługują również prace, które wykonali:

1. Mateusz Lepczynski III Tp;
  2. Klaudia Cesarz III LOp;

Galeria najlepszych prac poniżej.

Alicja Konieczna                      Bartłomiej Kosmecki                Juliusz Męclewski

Klaudia Cesarz                        Mateusz Lepczynski    Natalia Wrzesińska