informatyk-esportteleinfinforanalitelektrpolicpozarspr

Programowanie w C++

Programowanie w C++jest łatwe i przyjemne

Dnia 27 maja br. klasa 3aIg wraz z nauczycielem zaprosiła grupę uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Inowrocławiu na warsztaty z programowania w języku C++. Trzecioklasiści starali się zachęcić swoich młodszych kolegów do wstąpienia w poczet uczniów Zespołu Szkół Chemiczno-Elektronicznych im. Jana Pawła II w Inowrocławiu. Wszyscy doskonale bawili sięprogramując. Zuzia i Patrycja przygotowały prezentację o zastosowaniach ww. języka. Jeremiasz nakłaniał młodszych kolegów do obliczania prędkości spadania piłki w zależności od planety. Marta sprawdzała czy dana liczba jest parzysta, Dominika konwertowała złotówki na grosze, Adrian i Magda sprawdzali czy rok jest/był przestępny. Filip konwertował cyfry rzymskie na arabskie. Kornel odkurzył twierdzenie Pitagorasa. Szóstoklasiści poznali tajniki programowania w przystępnej formie i zwiedzili szkołę.Uroczystość zainaugurowała pani Dyrektor Dorota Gliwińska.

Klasa 3aIg wraz z nauczycielem