informatyk-esportteleinfinforanalitelektrpolicpozarspr

Żywa lekcja historii

Dziś (22 maja 2022 r.), uczennice klasy IIb LO przeprowadziły "żywą" lekcję historii dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Inowrocławiu. Przedsięwzięcie zrealizowane zostało w związku z udziałem młodzieży w konkursie organizowanym przez IPN "Żołnierze w służbie historii ". W lekcji uczestniczył syn bohatera, Pan Leszek Jóźwiak, który z dumą opowiadał o swoim tacie Kazimierzu - bohaterze biorącym udział w II wojnie światowej. Warto wspomnieć, że Agata Osińska, Amelia Sikorska i Klaudia Niespoździńskaoddały wcześniej hołd Kazimierzowi Jóźwiakowi, składając kwiaty na jego grobie. Odbyły również wiele rozmów z rodziną bohatera, wysłuchały i zanotowały wspomnienia. Opiekunką uczennic jest p.Justyna Małetka nauczycielka kryminologii i kryminalistyki.