informatyk-esportteleinfinforanalitelektrpolicpozarspr

Goście w „Chemiku”

W przededniu Dnia Dziecka, w Zespole Szkół Chemiczno-Elektronicznych im. Jana Pawła II w Inowrocławiu gościli uczniowie z klas pierwszych i drugich Szkoły Podstawowej nr 9 w Inowrocławiu. Młodzież z klasy III w zawodzie technik analityk po szkole podstawowej pod kierunkiem nauczycielki przedmiotów zawodowych Pauliny Hofman-Brzykcy przygotowała zajęcia w szkolnym laboratorium chemicznym.  Zafascynowane dzieci obserwowały widowiskowe doświadczenia, które kojarzyły im się z magicznymi sztuczkami.

Największe wrażenie zrobiły zabawy z ciekłym azotem. Kolejną niespodzianką były zajęcia w bibliotece szkolnej pod hasłem „Poznaj Powiat Inowrocławski”. Uczennice pod kierunkiem bibliotekarki Lubomiry Borowiak przygotowały lekcję biblioteczną na temat zabytków Inowrocławia i okolic. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach i z uwagą obejrzały przygotowaną ekspozycję fotografii zabytków z naszego powiatu. Z przejęciem wysłuchały legendy o Mysiej Wieży i okrutnym księciu Popielu. Takie spotkania dla dzieci z pobliskiej szkoły organizowane są cyklicznie.