informatyk-esportteleinfinforanalitelektrpolicpozarspr

Dzień Programisty

Dzień Programisty wśród Informatyków z najstarszego rocznika w Chemiku po raz trzeci

Wewtorek 13 września br. świat obchodzi Dzień Programisty. Z tej okazji uczniowie klasy4aIg podjęli się wyzwania realizacji projektu programistycznego. Projekt polegał na stworzeniu aplikacji webowej o dowolnej tematyce programistycznej związanej ze wspomnianym świętem.

Zawartość witryny jak i skrypt wykonywany po stronie serwera stanowią inicjatywę własną twórców. Projekt realizowany był metodą tekstu przewodniego pod kierunkiem nauczyciela programowania aplikacji internetowych. Praca nad projektem to nie tylko sposób na obchody wspomnianego święta, ale także doskonała okazja do powtórzenia umiejętności praktycznych przed egzaminem potwierdzającym kwalifikacjęINF.03, czekającym czwartoklasistów w sesji zimowej i przedsmak tego, jak wygląda praca w zawodzie.

Tekst: E. Harenda