informatyk-esportteleinfinforanalitelektrpolicpozarspr

Akcja Sprzątanie świata

Akcja Sprzątanie świata – Polska to cześć międzynarodowego ruchu „CleanUp The World”. Uczestniczy w nim niemal 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Niestety, w ubiegłym roku bilans akcji sięgnął niechlubnych 442 ton śmieci! Każdego roku do działań przyłącza się coraz więcej wolontariuszy. Z biegiem lat i w inowrocławskim Chemiku "świat" sprząta coraz większa rzesza uczniów i nauczycieli.

Dzisiaj działania prowadzimy pod ogólnopolskim hasłem "wszystkie śmieci są nasze". Jest to symboliczna akcja, która odciąży Ziemię od setek ton śmieci, ale mamy nadzieję, że zwróci uwagę społeczeństwu na ogromny problem rosnących gór odpadów. W bieżącym roku do sprzątania świata włączyli się uczniowie 2bLO oraz technikum analitycznego wraz z opiekunami: Pauliną Hofman-Brzykcy, Justyną Małetką, Anną Kalką, Agnieszką Szyper oraz Andrzejem Jaroniewskim.