informatyk-esportteleinfinforanalitelektrpolicpozarspr

Święto biblioteki

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Tegoroczne hasło„Czytanie dla pokoju” odzwierciedla zagrożenia kumulujące się w niespokojnym świecie. Jednocześnie pokazuje możliwość wykorzystania literatury do kształtowania empatii dla ofiar.Na spotkaniu w czytelni podsumowano  akcję „Podziel się książką”, w którą od lat angażują się  uczniowie i nauczyciele. Dzięki ich życzliwości na półkach bibliotecznych pojawiają się nowości z literatury pięknej oraz uzupełniane są zbiory o patronie szkoły. Bibliotekarki - Lubomira Borowiak i Magdalena Gazińska - podziękowały za dary książkowe, które sprawiają, że promocja czytelnictwa jest w ogóle możliwa. Spotkanie darczyńców osłodziły ciastka ufundowane przez Radę Rodziców.Wicedyrektor szkoły Pani Ilona Janiak wręczyła podziękowania za wspieranie szkolnej biblioteki. Do końca października wszyscy odwiedzający bibliotekę mogą liczyć nie tylko na książkę, ale i coś słodkiego!

Tekst Lubomira Borowiak

Fot. Lubomira Borowiak, Magdalena Gazińska