informatyk-esportteleinfinforanalitelektrpolicpozarspr

LEKCJE PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

LEKCJE PRZEDSIĘBIORCZOŚCI Z URZĘDEM SKARBOWYM W CHEMIKU

Na początku stycznia 2023 roku rozpoczął się cykl spotkań przedstawicieli Urzędu Skarbowego w Inowrocławiu z uczniami Chemika. Młodzież z klas: IIIAIp, IIIBIp, IIIATp, IIIALp oraz IIIBLp dowiedziała się podczas tychże lekcji, na czym polega funkcjonowanie kanału e-Urząd Skarbowy, co to jest profil zaufany oraz, do czego się go wykorzystuje. Uczniowie niejednokrotnie pokazywali, że te zagadnienia bardzo ich zainteresowały, ponieważ często zadawali Paniom: Wiolecie Owczarek oraz Małgorzacie Lang, z Urzędu Skarbowego w Inowrocławiu, konkretne pytania m. in. o działalność nierejestrowaną. Koordynatorem współpracy edukacyjnej Chemika z Urzędem Skarbowym w Inowrocławiu jest Pani Aneta Szymańska – nauczyciel podstaw przedsiębiorczości oraz przedmiotów zawodowych z zakresu podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej. Organem prowadzącym Zespół Szkół Chemiczno – Elektronicznych im. Jana Pawła II w Inowrocławiu jest Powiat Inowrocławski.