informatyk-esportteleinfinforanalitelektrpolicpozarspr

Technikum w zawodzie technik elektronik

elektronik

Technik elektronik to specjalista w dziedzinie urządzeń elektronicznych. Zadania zawodowe dotyczą szerokiej gamy nowoczesnych i niezwykle szybko zmieniających się urządzeń elektronicznych z grup: systemy telewizji satelitarnej, kablowej, dozorowej, systemy kontroli dostępu i zabezpieczeń sieci komputerowych oraz sieci automatyki przemysłowej.

Technik elektronik zdobywa następujące kwalifikacje zawodowe:

K1 (ELM.02.) – Montaż oraz instalowanie układów i urządzeń elektronicznych;

K2 (ELM.05.) - Eksploatacja urządzeń elektronicznych .

 

Celem kształcenia zawodowego jest przygotowanie uczących się do życia w warunkach współczesnego świata, wykonywania pracy zawodowej i aktywnego funkcjonowania
na zmieniającym się rynku pracy.

 

Wybrane efekty kształcenia:

1) instalowanie oraz konserwowanie urządzeń elektronicznych;

2) użytkowanie urządzeń elektronicznych;

3) naprawa urządzeń elektronicznych.

 


Możliwości zatrudnienia absolwentów.

Po skończeniu szkoły mogą nadal kontynuować edukację na każdej uczelni lub podjąć pracę w Polsce oraz krajach Unii Europejskiej w zakładach przemysłowych, warsztatach naprawczych, zakładach instalujących urządzenia elektroniczne, pracowniach i biurach konstrukcyjno-technologicznych zajmujących się projektowaniem urządzeń elektronicznych. Zawód pozwala również założyć własną firmę.

 

Nauczane przedmioty zawodowe:

elektrotechnika i elektronika, układy cyfrowe i analogowe, urządzenia elektroniczne, układy mikroprocesorowe i automatyka, język obcy zawodowy, pomiary elektryczne i elektroniczne, rysunek techniczny wspomagany komputerowo, zajęcia praktyczne, eksploatacja urządzeń elektronicznych, praktyka zawodowa.

do góry

BIP PWSZ Bezpieczna Szkoła CISCO Lokalna Akademia CISCO - IT Essentials Oferta edukacyjna
Stara strona